ZAMÓW JUŻ

 DZIŚ 

Zamówienia hurtowe:

orders@foodsbrothers.com

Masz pytania?

orders@foodsbrothers.com

Tel. +48 22 290 22 14

lub wypełnij pola i wyślij zapytanie:

www.foodsbrothers.com

 

CO TO JEST BEYOND BURGER®?


Beyond Burger® to pierwszy na świecie burger roslinny, który wygląda i smakuje jak zwykły burger wołowy. Ma wszystkie atuty soczystego, mięsnego tradycyjnego burgera, ale jest daniem roślinnym. Beyond Burger® zawiera 20 g białka roślinnego i nie zawiera GMO, soi ani glutenu.
DLACZEGO BURGER Z ROŚLIN CHCE IMITOWAĆ MIĘSO?


Jesteśmy przekonani, że najlepszym sposobem namówienia ludzi do spożywania mniejszej ilości mięsa jest dawanie im tego, co kochają - w tym przypadku soczystego pysznego burgera - bez tak wielu negatywnych aspektów, które źle wpływają na ludzkie zdrowie, dbanie o zrównoważony rozwój środowiska oraz szeroko rozumiane dobro zwierząt w przypadku tradycyjnego zwierzęcego burgera.
JAKI RODZAJ BIAŁKA WYKORZYSTUJEMY?


Głównym źródłem białka w Beyond Burger® jest groch. Jest wolny od soi, glutenu i GMO.
ALE ZARAZ… JEŚLI TO NIE JEST WOŁOWINA, DLACZEGO BURGERY SĄ CZERWONE?


Do tego użyliśmy buraków! Niesamowite, prawda? Chcieliśmy, aby całe doświadczenie dla naszych fanów w przygotowaniu i jedzeniu burgerów było jak najbardziej zbliżone do tradycyjnego burgera mięsnego. Pracowaliśmy (i dalej przcujemy nad ulepszeniem receptury!) bardzo ciężko, aby stworzyć burgera, który zmienia kolor podczas gotowania, podobnie jak włókna zwierzęce.
CZY BEYOND BURGER® JEST DLA MNIE JEŻELI JESTEM ALERGIKIEM?


Groszek to roślina strączkowa. Osoby z ciężką alergią na rośliny strączkowe, takie jak np. orzeszki ziemne, powinny być ostrożne przy wprowadzaniu białka grochu do swojej diety ze względu na możliwość alergii. Nasze produkty nie zawierają orzeszków ziemnych ani innego rodzaju orzechów.
JAK DŁUGO TRWAŁY PRACE NAD BEYOND BURGER®?


Tak naprawdę jest to kumulacja ponad siedmiu lat pracy zgodnie z naszym celem, by zrozumieć mięso, jego skład i związane z nim wrażenia estetyczno-zmysłowe lepiej niż ktokolwiek na świecie, a następnie zaprojektować ten sam produkt bezpośrednio z roślin. Nasze laboratoria R&D nieustannie pracują nad polepszeniem składu i technologii produkcji produktów marki Beyond Meat, dlatego tez możemy powiedzieć, że prace nie ustaną nigdy :)
W JAKI SPOSÓB POWSTAJE MIĘSO ROŚLINNE BEZ GENETYCZNEJ MODYFIKACJI?


To pytanie prowadzi do podstawowej tezy firmy, że główne składowe mięsa - aminokwasy, lipidy, pierwiastki śladowe, węglowodany i minerały - nie mają wyłącznej siedziby w królestwie zwierząt. Naszym zadaniem jest wyeliminowanie zapotrzebowania na mięso ze zwierząt i znalezienie takich samych lub analogicznych materiałów w królestwie roślin. Nie wymyślamy nowych materiałów, ale dopasowujemy ekwiwalent roślinny i montujemy go w architekturze tradycyjnego mięsa. Sposób, w jaki to robimy, jest podobny do prostego procesu wytwarzania makaronu - mieszamy nasze składniki pochodzenia roślinnego, kompresujemy mieszankę, a następnie formujemy ją jako produkt końcowy.
DLACZEGO BEYOND BURGER® „KRWAWI”?


Chociaż nie projektowaliśmy „Beyond Burger®” jako „krwawiących” buraków, których używamy do nadania czerwonego koloru mięsu, niektóre media zauważyły, że burger „krwawi” buraczaną krwią.
LISTA SKŁADNIKÓW I WARTOŚĆ ODŻYWCZYCH BEYOND BURGER®


SKŁADNIKI: Woda, białko grochu (16%), olej rzepakowy, olej kokosowy, białko ryżowe, aromat, stabilizator (metyloceluloza), skrobia ziemniaczana, ekstrakt jabłkowy, barwnik (burak czerwony), maltodekstryna, ekstrakt z granatu, sól, chlorek potasu, skoncentrowany sok cytrynowy, ocet kukurydziany, sproszkowana marchew, emulgator: lecytyna (ze słonecznika).

Odpowiedni dla wegetarian / Odpowiedni dla wegan.

WARTOŚĆ ODŻYWCZA (Na 100 g):

Wartość Energetyczna - 1047 kJ/ 252 kcal

Tłuszcz - 19 g

z tego nasycone - 5.6 g

Węglowodany - 3.5 g

w tym cukry - 0.0 g

Białko - 17 g

Sól - 0.75 g

*RWS – Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej 8400 kJ / 2000 kcal
INSTRUKCJA PRZECHOWYWANIA BEYOND BURGER®


Produkt głęboko mrożony. Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż -18°C


Termin ważności - minimum 4 mieśiecy (ogólny termin 12 miesięcy).

Data ważności jest podana na opakowaniu.
INSTRUKCJA PRZYGOTOWANIA BEYOND BURGER®


Instrukcja rozmrożenia: Przechowuj w postaci zamrożonej. Przed użyciem rozmroź burgery. Włóż burgery do lodówki na noc układając je w jednej warstwie (nie robimy stosów z burgerów!). Nie zamrażać ponownie po rozmrożeniu. Burgery nadają się do spożycia w ciągu 10 dni od rozmrożenia.

Instrukcja przygotowania: Smaż przez około 3 minuty na stronę lub do momentu, gdy temperatura wewnętrzna osiągnie 74 °C. Środek kotleta nadal powinien wygladac na lekko czerwony (stopień wysmażenia - jak w przypadku zwykłego mięsa - rare lub medium rare).

FAQ